Week van de Veiligheid: 8 t/m 14 oktober 2012

Elk jaar wordt in week 41 de nationale Week van de Veiligheid gehouden (dit jaar van 8 tot en met 14 oktober). Doel van de week is het thema veiligheid extra onder de aandacht te brengen en iedereen bewust te maken van zijn eigen rol en verantwoordelijkheden als het gaat om veiligheid. Met de donkere wintermaanden voor de deur is week 41 daarvoor het aangewezen moment. De ervaring leert dat juist in de wintermaanden de criminaliteit -en het overvalgeweld in het bijzonder- stijgt.

Gezamelijk
Overheid en bedrijfsleven trekken gezamenlijk op in de strijd tegen criminelen en tegen crimineel gedrag. Dit komt tot uiting in het vorig jaar verschenen Actieplan Criminaliteit Tegen bedrijven. Dit plan bundelt de krachten van verschillende publieke en private partijen, om samen een vuist te maken tegen misdaad en misdadigers.


Branche- en koepelorganisaties in tal van sectoren en gemeenten organiseren in de Week van de Veiligheid een breed scala aan activiteiten om ondernemers en werknemers te stimuleren met het thema veiligheid aan de slag te gaan. Het ministerie van Justitie en Veiligheid ondersteunt het initiatief en introduceert nieuwe campagnes om jong en oud op het belang van preventie te wijzen. De site www.deweekvandeveiligheid.nl biedt een overzicht van alle activiteiten.

Een paar activiteiten in het kader van de Week van de Veiligheid

Maandag 8 oktober: Aftrapbijeenkomst Security Awareness Training, Sassenheim
Minister Opstelten bezoekt op maandag 8 oktober tijdens de officiƫle aftrap van de Week van de Veiligheid het logistieke dienstverleningsbedrijf Wesseling Logistics in Sassenheim. De minister krijgt daar samen met voorzitter Hans Biesheuvel van MKB Nederland van voorzitter Alexander Sakkers van Transport en Logistiek Nederland (TLN) het eerste exemplaar van de Security Awareness Training. Deze bewustwordingstraining voor chauffeurs en andere logistieke dienstverleners is ontwikkeld door de Taskforce Criminaliteit Tegen Bedrijven, waarvan de heer Sakkers ook voorzitter is. Minister Opstelten reikt tijdens de bijeenkomst ook de vijf gouden preventietips uit aan ondernemer Wesseling.


Dinsdag 9 oktober: Start landelijke straatroofcampagnes, STC Rotterdam


Woensdag 10 oktober: Presentatie horeca veiligheids-app, Amsterdam

Donderdag 11 oktober: Lancering campagne om senioren weerbaarder te maken ,
Rotterdam